O projekcie


Mimo tego, iż piłka nożna często nazywana jest polskim sportem narodowym, nie przekłada się to na realia – polska liga sportowo jest daleko w tyle za europejską czołówką, wiele do życzenia pozostawiają również piłkarska infrastruktura oraz system szkolenia młodzieży. Niestety zamiast zmniejszać dystans do reszty Europy, coraz bardziej się od niej oddalamy – nawet mimo postępów związanych z organizacją Mistrzostw Europy 2012 oraz programem Orlików.


Z myślą o przedstawionych wyżej problemach, dobru polskiej piłki nożnej, a także w trosce o zdrowie polskiego społeczeństwa, Fundacja „Piłka jest Piękna” organizuje Forum Rozwoju Piłki Nożnej. W myśl Manifestu Fundacji na rzecz rozwoju piłki nożnej w Polsce chcemy m.in.:

 

· Opracować system stałej współpracy Rządu, samorządów, PZPN, klubów piłkarskich, szkół państwowych i prywatnych, szkółek i akademii piłkarskich oraz organizacji pozarządowych i przedsiębiorców
· Opracować i wdrożyć strategię osiągnięcia powszechności gry w piłkę nożną na poziomie 3 mln osób grających amatorsko
· Stworzyć narodowy plan szkolenia młodzieży piłkarskiej
· Zorganizować program zachęcający przedsiębiorców do sponsoringu piłki nożnej
· Promować zdrowy i aktywny tryb życia


Celem Forum Rozwoju Piłki Nożnej jest omówienie aspektów i możliwości rozwoju piłki nożnej zawartych w Manifeście Fundacji Piłka jest Piękna. Chcemy zgromadzić przedstawicieli władz rządowych oraz samorządowych, organizacji oraz klubów i szkółek piłkarskich, a także pracodawców, aby wspólnymi siłami wspomóc rozwój piłki nożnej w Polsce.


Piłka nożna na wysokim poziomie, nowoczesna infrastruktura oraz zdrowe i aktywne społeczeństwo jest w interesie wszystkich Polaków. Możemy to osiągnąć dzięki współpracy wszystkich interesariuszy. Razem byliśmy w stanie zorganizować wspaniałe Mistrzostwa Europy, możemy również przyczynić się do dynamicznego rozwoju polskiej piłki nożnej.

Player