Polska młodzież błyszczała w Dublinie. Teraz czas na Warszawę!


Zagraniczni trenerzy mówili na naszych chłopaków „roboty”. Pod względem kondycyjnym, siłowym, szybkościowym, technicznym Polacy nie mieli sobie równych – tak o Międzynarodowym Obozie Juniorów w Dublinie opowiada Bogdan Kapłon, tata Krystiana, jednego z polskich uczestników imprezy, która w ubiegły weekend odbyła się w stolicy Irlandii.

 

W zorganizowanym przy wsparciu UEFA obozie udział wzięło 34 juniorów po amputacjach i z wadami kończyn z całej Europy. Na treningach pojawili się najmłodsi piłkarze z Irlandii, Anglii, Holandii, Włoch oraz Polski. Biało-czerwone barwy reprezentowali: Igor Woźniak, Krystian Kapłon, Jakub Kożuch i Jacek Konieczny. Polacy nie kryli radości z możliwości trenowania i poznania rówieśników z innych krajów:

 

Gdy dowiedziałem się o możliwości wyjazdu, byłem zachwycony. Cały czas wyobrażałem sobie jak to będzie i przede wszystkim - czy dam radę – opowiada Igor Woźniak, 14-letni bramkarz krakowskiej ampfutbolowej Husarii. – Jestem bardzo zadowolony z udziału w obozie. Treningi były prowadzone na najwyższym poziomie przez trenerów z Irlandii i Anglii. Cieszę się też, że poznałem tylu nowych kolegów z różnych krajów – dodaje.

 

W Dublinie zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy w wiekowe. Najmłodsi (5-8 lat) najwięcej czasu spędzali na zabawie z piłką, średni (9-12 lat) łączyli zabawą z grą, z kolei najstarsi (13-16 lat) rywalizowali w ramach meczów oraz wykonywali bardziej skomplikowane ćwiczenia.

 

Wszyscy rodzice byli bardzo zadowoleni. Niektórzy mieli nawet łzy w oczach, gdy widzieli radość swoich dzieci z gry w piłkę. Patrząc na Amp Futbol, zawsze powtarzam – to jest szczęście w nieszczęściu. Mimo bariery językowej zawodnicy świetnie się rozumieli zarówno na boisku, jak i w hotelu. Pomysł oraz organizacja obozu były bez wątpienia „strzałem w dziesiątkę” – dodaje Bogdan Kapłon.

 

Kolejny taki obóz może odbyć się w Polsce. Cały czas trwa nabór do pierwszej w naszym kraju Akademii Amp Futbol. Organizatorzy – Varsovia Warszawa i Amp Futbol Polska – szukają dzieci oraz młodzieży po amputacjach i z wadami kończyn w wieku od 5 do 16 lat, które chciałyby grać w piłkę nożną.

 

Amp Futbol daje naszym dzieciom możliwość zabawy i rywalizacji z zawodnikami w podobnych sytuacjach. Dzięki temu nikt nie czuje się inny i łatwo jest odnaleźć się na boisku – opowiada Dariusz Konieczny, tata 12-letniego Jacka.

 

Nie siedźcie w domu, wyjdźcie tak jak my na boisko! Zapraszamy na treningi! – dodaje Igor Woźniak.

 

Osoby zainteresowane rozpoczęciem treningów zapraszamy do kontakt z trenerem Wojtkiem Makowskim (email: akademia@ampfutbol.pl tel.: 511 210 469)

www.ampfutbol.pl/akademia