PIŁKA JEST PIĘKNA A KIBICE WSPANIALI


"Piłka jest piękna a kibice wspaniali!"- Akcja promująca pozytywne emocje na piłkarskich stadionach.


„Piłka jest piękna, a kibice wspaniali” to akcja społeczna zainicjowana przez Advertising Group. Jej celem jest promocja wartości, jakie niesie za sobą sportowa rywalizacja na piłkarskich boiskach oraz kształtowanie pro-sportowych zachowań wśród kibiców zasiadających na trybunach.

 

We współpracy z klubami piłkarskimi promowane są przyjazne zachowania kibiców, co ma przede wszystkim za zadanie wyeliminowanie ze świadomości społecznej stereotypu kibica-chuligana.

 

Jest to inicjatywa, która ma na celu promowanie czynnego udziału w widowiskach piłkarskich poprzez pozytywny doping, wolny od wulgaryzmów, agresji i rasizmu. Akcja ma zachęcić całe rodziny do odwiedzania piłkarskich stadionów, które staną się miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla wszystkich.

 

Naszym priorytetem jest zmiana panującego w społeczeństwie stereotypu kibica-chuligana na osobę wspólnie z innymi budującą silną markę i wizerunek swojego klubu oraz drużyny narodowej! Inicjatorzy akcji chcą nawiązać współpracę z klubami piłkarskimi każdego szczebla, a także ze stowarzyszeniami kibiców. Dzięki takiej kooperacji chcemy stworzyć pewnego rodzaju „kodeks etyki kibica” - pozwoli to na skierowanie działań kibiców na te obszary, które budują pozytywny wizerunek klubu i wartości oraz jego kibiców.

 

Priorytetem w działaniach jest również zachęcenie kibiców i środowiska piłkarskiego do wzięcia udziału w akcji i przyłączenia się do budowy i propagowania pozytywnych zachowań kibiców, szczególnie w przeddzień turnieju współorganizowanego przez Polskę - Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012. Pokażmy całej Europie, jak się kibicuje!