16 wspaniałych


Kibice uważani są za dwunastego zawodnika każdej drużyny piłkarskiej. Głośny doping oraz stadion wypełniony fanami ubranymi w barwy zespołu, znacznie pomaga w mobilizacji i wręcz „pcha” zespół do zwycięstwa.

 

Polscy kibice znani są na całym świecie. Wielokrotnie byli współtwórcami widowisk, które na długo zapadają w pamięć. Z myślą o promowaniu na stadionach pro sportowych zachowań i tradycji Fundacja Piłka jest Piękna organizuje akcję „16 Wspaniałych”. Celem projektu jest wybór najbardziej wyróżniającego się kibica z każdej drużyny piłkarskiej Ekstraklasy. W tym celu co miesiąc powstanie specjalny rankingach liderów kibicowania w poszczególnych klubach. Po zakończeniu sezonu ranking zostanie podsumowany i wybranych zostanie 16 najlepszych kibiców.

 

Pragniemy promować ideę wspierania zespołów piłkarskich prezentując najlepsze wzorce. Za pośrednictwem 16 Wspaniałych pragniemy promować piękno kibicowania i walczyć ze stereotypami, krążącymi wokół polskiego kibica.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji, uświadomimy społeczeństwu, że stadion jest miejscem przeżywania wspaniałych emocji, bezpiecznego i wartościowego spędzania czasu dla całych rodzin i wspólnego, pięknego kibicowania.

 

Fundacja Piłka jest Piękna zaprasza do poparcia, popularyzacji, współpracy.