Amp Futbol Cup 2013 - 7 i 8 września w Warszawie


Już 7 i 8 września polska reprezentacja ampfutbolu zmierzy się z reprezentacjami Anglii, Holandii, Ukrainy i Niemiec. Druga edycja międzynarodowego turnieju ampfutbolu - piłki nożnej dla osób po amputacjach odbędzie się na obiekcie DOSiR Praga Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44 w Warszawie.

 

Historia ampfutbolu w Polsce nie ma jeszcze dwóch lat, a reprezentacja Polski w tej odmianie piłki nożnej swój pierwszy mecz rozegrała zaledwie w marcu zeszłego roku. Mimo to w zbliżającym się turnieju Polacy stawiani są w gronie faworytów. Wszystko dlatego, że mimo krótkiego stażu biało-czerwoni rozegrali już 23 międzynarodowe mecze, w których strzelili 46 bramek.

 

Na początku sierpnia Polacy doskonale zaprezentowali się na turnieju w Irlandii, gdzie pokonując kolejno Niemcy 3:0, Belgię 6:0 i gospodarzy 3:0, doszli bez straty bramki do finału imprezy. Tam po bardzo wyrównanej grze ulegli faworyzowanej Anglii 1:2.

 

Polacy powoli zaczynają aspirować do europejskiej czołówki, w której od lat znajdują się już Anglia i Ukraina. Pozostałe dwie drużyny biorące udział w turnieju - Holandia i Niemcy - z pewnością również postawią naszym reprezentantom trudne warunki. Polscy ampfutboliści liczą na wsparcie kibiców:

 

- Jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie i po raz kolejny zmierzyć się z drużynami z najwyższej półki europejskiego ampfutbolu. Potrzebujemy jednak pomocy kibiców, którzy są naszym ósmym zawodnikiem. Dzięki ich wsparciu możemy osiągnąć jeszcze lepsze wyniki! –  mówi Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski.

 

Jej trener Marek Dragosz dodaje:

 

- Polscy kibice pomagali nam w Anglii, w Rosji, w Irlandii. Pamiętam też fantastyczny doping w Warszawie w czasie ubiegłorocznego turnieju Amp Futbol Cup i zupełnie niedawno w czasie meczu z Francją. Grać dla takiej publiczności to prawdziwy honor. Obiecuję, że dla Was zagramy najlepiej jak potrafimy i będziecie dumni z naszej postawy. Bądźcie z nami w ten wrześniowy weekend!!!  

 

Oficjalne rozpoczęcie turnieju i mecz Polska v Niemcy – Sobota, 7 września o godzinie 13.30. Mecz Polska v Anglia i uroczyste wręczenie pucharów – Niedziela, 8 września g. 14:00.
DOSiR Praga Północ Warszawa ul. Kawęczyńska 44.


Zapraszamy!

 

Więcej informacji i pełny terminarz turnieju na stronie www.ampfutbolcup.pl