O projekcie


Podczas UEFA EURO 2012 wszyscy byliśmy nie tylko dumnymi gospodarzami wspaniałego turnieju, ale także kibicami, którzy współtworzyli gorącą atmosferę wielkiego piłkarskiego widowiska, prezentując Polskę jako kraj ludzi otwartych i gościnnych. Jednocząc się i generując pozytywne emocje, celebrowaliśmy to święto, wyzwalając energię i entuzjazm wszystkich Polaków. Fundacja Piłka jest Piękna wspólnie z szeroką grupą partnerów i sympatyków zapoczątkowała inicjatywę obchodów Dni Przyjaciół Piłki Nożnej, upamiętniających UEFA EURO 2012. Rokrocznie zaprasza wszystkich Przyjaciół Piłki Nożnej do gry i kibicowania piłce nożnej oraz wspierania istotnych społecznie inicjatyw związanych z kulturą fizyczną, zdrowiem, edukacją i bezpieczeństwem. Inicjatorzy Dni Przyjaciół Piłki Nożnej pragną by fantastyczna atmosfera EURO 2012 trwała i inspirowała wszystkich do działań dla rozwoju piłki nożnej i naszego kraju.
 
SZANOWNI PRZYJACIELE PIŁKI NOŻNEJ!
 
Od 1 do 9 czerwca 2016 r., podczas IV edycji DPPN, wszyscy Przyjaciele Piłki Nożnej - organizatorzy, piłkarze, trenerzy, kibice i sympatycy, dzieci i dorośli, profesjonaliści i amatorzy, znani i nieznani w całym kraju i za granicą - znakomicie się bawią organizując Wielkie Mecze Przyjaciół Piłki Nożnej, turnieje oraz piłkarskie gry i zabawy we wszystkich ich odmianach. Ponownie wspólnie przeżywamy Wielkie Święto Przyjaciół Piłki Nożnej, które pozwoli spędzić wszystkim wspaniałe chwile razem i jednocześnie uświadomi, że piłka nożna jest piękna, jednoczy bliskich, uczy marzyć i realizować marzenia, jest źródłem radości oraz wspaniałych emocji. Ważne jest, że wydarzenie to promuje bardzo ważne wartości społeczne, takie jak: aktywny, sportowy styl życia, sprawność i kulturę fizyczną, współpracę, wytrwałość, lojalność, tolerancję, solidarność, patriotyzm i zasady fair play.
 
GRAMY DLA ZDROWIA KOBIET POD HASŁEM „RAZEM WYGRYWAMY Z RAKIEM PIERSI"
 
IV Dni Przyjaciół Piłki Nożnej, wzorem roku ubiegłego, połączone są z akcją społeczną „Razem wygrywamy z rakiem piersi". W ramach tej szczytnej inicjatywy  promowane są zachowania zmniejszające ryzyko zachorowania oraz sposoby wczesnego wykrywania raka piersi. Każde z piłkarskich spotkań rozegrane będzie z myślą o zdrowiu kobiet i rozpocznie się  od wręczenia „Różowych Kartek Życia", które zachęcają do badań piersi nasze córki, mamy, babcie, żony, siostry, przyjaciółki i znajome! 
 
DOŁĄCZCIE DO NAS W DNIACH 1-9 CZERWCA 2016! STWÓRZMY RAZEM WIELKIE PIŁKARSKIE ŚWIĘTO! 
 
Nie pozwól, aby co 94 minuty jedna Polka umierała, bo zbyt późno wykryła raka piersi! Każdego roku kolejnych ponad 17 000 Polek zachoruje na raka piersi! Nie pozwól, aby 5574 z nich zmarło, bo zbyt późno rozpoczęły leczenie! Dołącz do Przyjaciół Piłki Nożnej! Razem wygrywamy z rakiem piersi!
 

Player