O projekcie


Gramy dla Kobiet to przedsięwzięcie, które ma na celu wykorzystanie dużego zainteresowania piłką nożną do edukacji i profilaktyki w zwalczaniu kobiecych chorób nowotworowych. Akcje tego typu zostały zapoczątkowane w Meksyku. Ten wspaniały pomysł będziemy propagować w Polsce.

 

Chcemy przekonać kobiety do regularnych badań i aktywnego trybu życia. Pragniemy z tym komunikatem dotrzeć nie tylko do Pań, ale także ich ojców, mężów, synów. Jesteśmy przekonani, że sport, który zazwyczaj preferowany jest przez mężczyzn to doskonała platforma do komunikowania o sprawach dotyczących Pań.


Jednym z celów statutowych Fundacji jest promowanie odpowiedzialności społecznej wśród środowisk piłki i biznesu. Organizując wspólnie z całą polską piłką akcje, mecze i turnieje piłkarskie pod hasłem „Gramy dla Kobiet” pragniemy wykorzystać emocję piłkarskie do promocji szczytnych idei, nawołujących do dbania o zdrowie. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom wzrośnie wśród kobiet świadomość konieczności badań profilaktycznych. Dzięki zebranym środkom finansowym chcielibyśmy także ułatwić dostęp do takich badań aby chronić zdrowie i życie kobiet!