Oni popierają


Robert Pietryszyn

Rocznik 79. Od 8 sierpnia 2006 do 2008 roku szefował Zagłębiu Lubin SSA, z którym jako prezes zdobył mistrzostwo Polski oraz Superpuchar Ekstraklasy. Ambitny, uparcie dążący do celu. Menadżer z prawdziwego zdarzenia. Mimo młodego wieku posiada ogromne doświadczenie w zarządzaniu firmami, które skutecznie wykorzystuje. Dzięki jego staraniom w Lubinie powstała arena piłkarska z prawdziwego zdarzenia, a samo miasto będzie gościło jedną z drużyn - uczestników EURO 2012 jako bezpośrednie zaplecze Wrocławia. Za swoje działania otrzymał nagrodę w kategorii Prezes Roku 2007 w plebiscycie tygodnika Piłka Nożna. Pierwszy prezes piłkarski w Polsce, który postanowił komunikować się z kibicami za pomocą bloga. Więcej na www.pietryszyn.pl. Obecnie pełni funcje dyrektora ds. komercjalizacji Stadionu spółki Wrocław 2012.

 

Wojciech Stawowy

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Występował jako piłkarz w zespołach krakowskich: Cracovii, Nadwiślanie i Hutniku. Od 1992 pracuje jako trener. W latach 1992-1998 prowadził drużyny juniorów i rezerw Wisły Kraków. Z juniorami dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Polski, raz sięgnął po brązowy medal. Trener Proszowianki Proszowice od 1999 do 2002. W lipcu 2002 objął drużynę Cracovii, z którą w 2003 awansował do II ligi, a rok później do ekstraklasy. W styczniu 2006 podpisał z Cracovią kontrakt przedłużający jego pracę w charakterze trenera na dziesięć lat, zrezygnował z pracy jednak zaledwie miesiąc później. W czerwcu objął zmuszoną do gry w barażach Arkę Gdynia, z którą pozostał w pierwszej lidze. Po aferze korupcyjnej w 2007 roku bliski był podpisania kontraktu z Wisłą Kraków, ale zrezygnował z tego, po rozmowach z właścicielem Arki Ryszardem Krauze, który przedstawił mu długofalową perspektywę budowania bardzo silnego zespołu. Stawowy po rozmowach z Ryszardem Krauze podpisał nowy, 3-letni kontrakt w Arce.

 

Zbigniew Hołdys

Polski wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista, poeta, dziennikarz, grafik oraz autor scenariuszy filmowych. Sławę zyskał jako gitarzysta grupy muzycznej Perfect której był współzałożycielem. W środowisku muzyków uznawany za jedną z najbardziej znaczących i wpływowych postaci polskiego rocka.

 

Andrzej Strejlau

Polski trener piłkarski, były selekcjoner reprezentacji Polski, prezes Hutnika Warszawa, komentator telewizyjny i prasowy. Jako trener piłki nożnej zaczynał od prowadzenia lokalnych drużyn z Warszawy. Następnie pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej jako szkoleniowiec juniorskich reprezentacji Polski oraz „młodzieżówki” (1968-1975). W czasie Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972, a także od maja 1974 do końca 1975 oraz na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 był asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Kazimierza Górskiego. Od 1977 do 1978 był asystentem kolejnego selekcjonera reprezentacji Polski Jacka Gmocha. W 1981 i w latach 1986-1987 był szefem szkolenia w PZPN.

W latach 1989-1993 prowadził reprezentację Polski: w ostatnich meczach eliminacji Mistrzostw Świata we Włoszech w 1990, w eliminacjach Mistrzostw Europy w Szwecji w 1992 oraz w eliminacjach Mistrzostw Świata w USA w 1994, jednak ani razu nie udało mu się wywalczyć awansu.